EATON XTAE015B10GP60 IEC Starter | BH8FPY
EATON XTAE015B10GP60 Electronic Motor Starter, 15 A, 190 V 50 Hz, 220 V 60 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 0.4-0.6 A
Item: BH8FPYModel: XTAE015B10GP60
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 190-220V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)