EATON XTAE015B01RDP24 IEC Starter | BH8FBL
EATON XTAE015B01RDP24 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 12 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 0.16-0.24 A
Item: BH8FBLModel: XTAE015B01RDP24
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)