EATON XTAE015B01RD3E032 IEC Starter | BH8FBM
EATON XTAE015B01RD3E032 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 12 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 6.4-32 A C396
Item: BH8FBMModel: XTAE015B01RD3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)