EATON XTAE012B10U3E032 IEC Starter | BH8ELU
EATON XTAE012B10U3E032 Electronic Motor Starter, 12 A, 24 V 50 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 6.4-32 A C396
Item: BH8ELUModel: XTAE012B10U3E032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)