EATON XTAE012B10CP40 IEC Starter | BH8EBA
EATON XTAE012B10CP40 Electronic Motor Starter, 12 A, 415 V 50 Hz, 480 V 60 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 0.24-0.40 A
Item: BH8EBAModel: XTAE012B10CP40
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 415-480V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)