EATON XTAE012B01TD2P4 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VDC | BH8DTG
EATON XTAE012B01TD2P4 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 24 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 1.6-2.4 A
Item: BH8DTGModel: XTAE012B01TD2P4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)