EATON XTAE012B01TD006 IEC Starter | BH8DRY
EATON XTAE012B01TD006 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 12 A, 24 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 4-6 A
Item: BH8DRYModel: XTAE012B01TD006
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)