EATON XTAE012B01C001 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 415/480 VAC | BH8DGY
EATON XTAE012B01C001 Electronic Motor Starter, 12 A, 415 V 50 Hz, 480 V 60 Hz, 1Nc, B Frame, 45 mm, 0.6-1 A
Item: BH8DGYModel: XTAE012B01C001
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 415-480V AC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"