EATON XTAE012B01BP60 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 220/240 VAC | BH8DGW
EATON XTAE012B01BP60 Electronic Motor Starter, 12 A, 220 V 50 Hz, 240 V 60 Hz, 1Nc, B Frame, 45 mm, 0.4-0.6 A
Item: BH8DGWModel: XTAE012B01BP60
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 12A
Coil Voltage 220-240V AC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"