EATON XTAE009B01TDP24 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VDC | BH8CJL
EATON XTAE009B01TDP24 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 9 A, 24 Vdc, 1Nc, B Frame, 45 mm, 0.16-0.24 A
Item: BH8CJLModel: XTAE009B01TDP24
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 9A
Coil Voltage 24V DC
Contact Configuration 1 NC
Frame B
Frame Size 45 mm
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)