Product Specifications:
| Item | Supplementary Protector |
| Product Datasheet | eaton-fwf3025vl.pdf |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 3.51 |
| Ship length (cm) | 3.51 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- STEINER INDUSTRIES KK106-X Welding Cap, 9 Oz, Black, FR Cotton, Osfm, XL
- AMERICAN WELDQUIP A-2266 Adaptor, Lincoln
- OSG 3132510 Square End Mill, Single End, 1.50 mm Milling Dia., 2.30 mm Length Of Cut
- APPROVED VENDOR 24C330 Lug 3/0 Awg 50 Die Orange
- HAM-LET 3000312 Union Elbow, 316 Stainless Steel
- RIDGID 40318 Bushing, Adapter 3/4Mx1/2F
Explore More
- KEYSHAFT
- Limit Switch Heads
- Legend Plates
- Wire and Rod Storage Equipment
- Effluent Pumps
- Garage and Dock Doors
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White/Orange/Green, 12 Inch Length
- ANSELL 11-501 Hyflex Cut Resistant Gloves
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Zipper, Orange
- SALISBURY ILP Series Top Grain Cowhide Leather Gloves
- ANVIL 69F Series Adjustable Swivel Rings, Felt-Lined, Electro-Galvanized
- HAMMOND VALVE Swing Check Valve
- ABANAKI Oil Skimmer
- HOFFMAN Hinge Cover With 3 Point Latch Industrial Enclosures
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond SureGro Cell Culture Dishes
- SPEC Metric Compression Springs, Music Wire, 13.75 mm Outside Dia.