Item: BH6JBBModel: PB32500F
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Frame
Amps Rating 2500A
Circuit Breaker Frame Type Frame Only
Circuit Breaker Type Pb
Height 15 1/2"
Interrupt Rating 200 KAIC at 600V AC, 100 KAIC at 250V DC
Length 24 1/2"
Magnetic Trip Range 3000-8000A
Number Of Poles 3
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage Rating 600V AC/250V DC