EATON HNCG31200F Classic Molded Case Circuit Breaker Frame, Hnc, Frame Only, Electronic Ls Trip Type
Item: BH3LHRModel: HNCG31200F
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Frame
Accessories Ground Fault Modules
Amps Rating 1200A
Circuit Breaker Type Hnc
Connection Bolt-on
Height 11 1/5"
Interrupt Rating 50 KAIC at 480V AC
Length 23"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic LS
Voltage Rating 600V AC