EATON P3BLD3500N Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 600 VAC, 500A, 4 Wires, LD Frame
Item: BH6HBHModel: P3BLD3500N
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 500A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 41.91"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 25 kAIC At 600V AC
Length 19.65"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Number Of Wire 4
Type Breaker
Voltage 600V
Width 10.15"