EATON P3BKDC3250N Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240/480/600 VAC, 250A, 4 Wires, KDC Frame
Item: BH6GZJModel: P3BKDC3250N
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 250A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 34.41"
Interrupt Rating 200 kAIC At 240V AC, 100 kAIC At 480V AC, 50 kAIC At 600V AC
Length 13.29"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 7.79"