EATON P3BJD3225GN Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 240/480/600 VAC, 225A, 4 Wires, JD Frame
Item: BH6GWPModel: P3BJD3225GN
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Busway
Amps Rating 225A
Design Pow-R-Way III
Grounding Options 50% Internal
Height 23.26"
Interrupt Rating 65 kAIC At 240V AC, 35 kAIC At 480V AC, 18 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 6.97"