EATON P3BFDC3200NSP Circuit Breaker Plug-In Unit, 240/480/600 VAC, 200A, FDC Frame, 3P
Item: BH6GGNModel: P3BFDC3200NSP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Busway
Amps Rating 200A
Design Pow-R-Way III
Features Sprinkler Proof Plug-in
Grounding Options 50% Integral/Housing
Height 21 1/5"
Interrupt Rating 200 kAIC At 240V AC, 100 kAIC At 480V AC, 35 kAIC At 600V AC
Length 12 9/25"
Neutral Options 100%
Number Of Poles 3
Type Breaker
Width 5.43"