EATON NG370038 C Electronic Eg Molded Case Circuit Breaker, N-Frame, Digitrip 310 Rms | BH6AWA
EATON NG370038 Molded Case Circuit Breaker, N-Frame, 3-Pole, 700A, 600 Vac, 14 Kaic At 480 Vac
Item: BH6AWAModel: NG370038
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 700A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class Engine Generator
Frame N
Height 9"
Interrupt Rating 14 kAIC at 480V AC
Length 6"
Voltage 600V AC
Width 9"