EATON MT3600TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 600 A | BH4ZEU
EATON MT3600TV Trip Unit, 600 A, 3 Pole, Thermal Magnetic, For Type Mdl And Hmdl Breakers, Frame J-K
Item: BH4ZEUModel: MT3600TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 600A
For Use With For Type MDL And HMDL Breakers
Frame Size Frame J-K
Height 4"
Length 7"
Number Of Poles 3
Series Series C
Trip Type Thermal Magnetic
Type Trip Unit
Width 4"