EATON MDLPV3300W Molded Case Circuit Breaker, Mdl-Frame, Complete Breaker | BH4XLT
EATON MDLPV3300W Molded Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 300A, 7.5 kA Interrupt, 3P
Item: BH4XLTModel: MDLPV3300W
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 300A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Mdl
Class Photovoltaic
Frame MDL
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 7.5 KAIC at 1000V DC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Type Complete Breaker
Voltage Rating 1000V DC