EATON LT763032 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 630 A | BH4QTN
EATON LT763032 Trip Unit, 630 A, 4 Pole, 310+ Electronic Lsi, Lt, Frame J-K, 100% Neutral Protection
Item: BH4QTNModel: LT763032
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 630A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 4.38"
Length 10 1/4"
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Neutral Protection
Series Series G
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Trip Unit
Width 4.63"