EATON LT2500TAV2 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 500 A | BH4QLV
EATON LT2500TAV2 Trip Unit, 500 A, 2 Pole, Non-Interchangeable Thermal Magnetic, 55 Deg C Calibration
Item: BH4QLVModel: LT2500TAV2
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 500A
Calibration 55A
Circuit Breaker Type Lt
Frame Size Frame J-K
Height 7"
Length 4"
Type Trip Unit
Width 4"