EATON LGU463036W G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4PPM
EATON LGU463036W Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsig Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac, No Terminals
Item: BH4PPMModel: LGU463036W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC, 150 kAIC at 415V AC, 65 kAIC at 600V AC
Length 7.22"
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Without Terminals
Trip Type Electronic LSIG
Voltage 600V AC
Width 7.22"