EATON LGU463032G G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4PPE
EATON LGU463032G Molded Case Circuit Breaker, Lg Type, Electronic Lsi Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac
Item: BH4PPEModel: LGU463032G
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Height 7.22"
Interrupt Rating 150 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 415V AC
Length 7.22"
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC
Width 7.22"