EATON LGU363036W G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4PLJ
EATON LGU363036W Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsig Trip, 3-Pole, 630A, 600 Vac
Item: BH4PLJModel: LGU363036W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 150 kAIC at 415V AC, 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 600V AC
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Electronic LSIG
Voltage 600V AC