EATON LGPV4400W Molded Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 400A, 7.5 kA Interrupt, 4P
Item: BH4NLDModel: LGPV4400W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 400A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Lg
Class Photovoltaic
Frame LG
Height 8"
Interrupt Rating 7.5 Kaic
Length 15"
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 9"