EATON LGEDC3250FAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame Type, 3-Pole, 250A, Line And Load, Vdc, 50/60 Hz
Item: BH4MPWModel: LGEDC3250FAG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type LG
Class V DC
Frame LG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 4.09"