EATON LGE4630NN Molded Case Circuit Breaker Accessory Frame, Frame Only, 630 A, 65 Kaic At 240 V | BH4MMY
EATON LGE4630NN Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 630A, 65/35/18 kA Interrupt, 4P
Item: BH4MMYModel: LGE4630NN
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Frame
Amps Rating 630A
Frame Size Frame J-K
Height 10.13"
Interrupt Rating 65 KAIC at 240V, 35 KAIC at 480V, 18 KAIC at 600V
Length 4.09"
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 4
Series Series G
Trip Type Frame Only (no Trip)
Type Frame Only
Width 7.22"