EATON LGE360033G G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Digitrip 310 Rms | BH4MFA
EATON LGE360033G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, Electronic Ls Trip, 3-Pole, 600A, 600 Vac
Item: BH4MFAModel: LGE360033G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 600A
Frame LG
Interrupt Rating 35 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC