EATON KT4250TA Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 250 A | BH4KDZ
EATON KT4250TA Trip Unit, 250 A, 4 Pole, Adjustable Thermal Magnetic, Frame J-K
Item: BH4KDZModel: KT4250TA
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 1"
Length 1"
Number Of Poles 4
Series Series C
Trip Type Adjustable Thermal Magnetic
Type Trip Unit
Width 1"