EATON KT3350TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 350 A | BH4KDP
EATON KT3350TV Trip Unit, 350 A, 3 Pole, Thermal Magnetic, 50 Deg C Calibration
Item: BH4KDPModel: KT3350TV
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 350A
Calibration 50A
Frame Size Frame J-K
Height 5.3"
Length 6.9"
Number Of Poles 3
Series Series C
Trip Type Thermal Magnetic
Type Trip Unit
Width 4.3"