EATON KDPV4125W Solar Case Circuit Breaker, 1000 VDC, 125 5 kA Interrupt, 4P, Thermal/Magnetic Trip
Item: BH4JNFModel: KDPV4125W
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 125A
Calibration 50A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Kd
Class Photovoltaic
Frame K
Height 6 1/2"
Interrupt Rating 5 Kaic
Length 12"
Number Of Poles 4
Rating 80% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 8"