EATON JT4200TA Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, Trip Unit Thermal-Magnetic | BH4HDG
EATON JT4200TA Thermal-Magnetic Trip Unit, 200 A, 4 Pole, Fixed Thermal, Frame J-K, Unprotected
Item: BH4HDGModel: JT4200TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 200A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame J-K
Height 1"
Length 1"
Number Of Poles 4
Protection Type Unprotected
Series Series C
Special Features Trip Unit Thermal-Magnetic
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Type Trip Unit
Width 1"