EATON JT3175TV Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, Trip Unit Thermal-Magnetic | BH4HAR
EATON JT3175TV Thermal-Magnetic Trip Unit, 175 A, 3 Pole, Fixed Thermal, Frame J-K, 50 Deg C Calibration
Item: BH4HARModel: JT3175TV
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 175A
Calibration 50A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame J-K
Height 5.3"
Length 7.1"