EATON JT316033 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 160 A | BH4HAJ
EATON JT316033 Electronic Ls Breaker Trip Unit
Item: BH4HAJModel: JT316033
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 160A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame JG
Height 3 1/2"
Length 7"
Number Of Poles 3
Series Series G
Trip Type 310+ Electronic LS
Type Trip Unit
Width 4"