EATON JT310032B20 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Trip Unit, 100 A | BH4GYM
EATON JT310032B20 Electronic Lsi Breaker Trip Unit, For Use With Molded Case Circuit Breaker
Item: BH4GYMModel: JT310032B20
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Alarm Lockout High Load Alarm With Right-Hand Trip
Amps Rating 100A
Circuit Breaker Type Jt
Frame Size Frame JG
Height 7"
Length 3 1/2"
Number Of Poles 3
Series Series G
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Trip Unit
Width 4"