EATON JGX410035G Molded Case Circuit Breaker, Electronic Lsg Trip, 4-Pole, 100A, 600VAC, 250 Vdc, 50/60 Hz
Item: BH4GRPModel: JGX410035G
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 7"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 200 kAIC at 480V AC
Length 3 11/25"
Mfr. Series Series G
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LSG
Voltage 600V AC/250V DC
Width 5.34"