EATON JGU9200AAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 4-Pole, 200A, 600 Vac, Line/Load, 50/60 Hz
Item: BH4GNPModel: JGU9200AAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Frame JG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 5.34"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC
Length 3.57"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"