EATON JGU625033G Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Ls Trip, 4-Pole, 250A, 600 Vac
Item: BH4GMCModel: JGU625033G
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 415/480V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC