EATON JGU325033W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 250A At 240V | BH4GHX
EATON JGU325033W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 250A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Ls
Item: BH4GHXModel: JGU325033W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 200 kAIC at 240V AC, 150 kAIC at 480V AC, 50 kAIC at 600V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LS
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"