EATON JGU325032W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 250A At 240V | BH4GHW
EATON JGU325032W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 250A, 3-Pole, 600V, 310+ Electronic Lsi
Item: BH4GHWModel: JGU325032W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC, 50 kAIC at 600V AC
Length 9 1/4"
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LSI
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5"