EATON JGSDC3225FAG G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, 225A | BH4GFW
EATON JGSDC3225FAG Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 225A, 3-Pole, With Terminals, Cu Wire
Item: BH4GFWModel: JGSDC3225FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 225A
Frame JG
Height 4.13"
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"