EATON JGS4200FAG G Mccb: Jg Frame, 200A | BH4GCE
EATON JGS4200FAG Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 200A, 18 kA Interrupt, 4P
Item: BH4GCEModel: JGS4200FAG
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"