EATON JGH4200AAG G Mccb: Jg Frame, 200A | BH4FMQ
EATON JGH4200AAG Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 200A, 25 kA Interrupt, 4P
Item: BH4FMQModel: JGH4200AAG
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 5.34"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"