EATON JGH416033W Molded Case Circuit Breaker, Complete Breaker, 160A At 240V | BH4FMF
EATON JGH416033W Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 160A, 4P, 600V, 310+ Electronic Ls
Item: BH4FMFModel: JGH416033W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 160A
Height 7"
Interrupt Rating 100 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 480V AC, 70 kAIC at 415V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Terminals Line And Load
Trip Type 310+ Electronic LS
Type Complete Breaker
Voltage 600V
Width 5.34"