EATON JGH3200AAG G Mccb: Jg Frame, 200A | BH4FJW
EATON JGH3200AAG Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC, 200A, 25 kA Interrupt, 3P
Item: BH4FJWModel: JGH3200AAG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type JG
Frame JG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 4.13"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 4.13"