EATON HMX021C4NAP3SA H-Max Variable Frequency Drive, Options: Fused Drive Isolation | BH3GQJ
EATON HMX021C4NAP3SA Adjustable Frequency Drive, 21A, 15HP, Pilot Light, IntelliDisconnect NEMA 3R, FR5, 480V
Item: BH3GQJModel: HMX021C4NAP3SA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 21A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Space Heater With Transformer Fused Drive Isolation
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 21.05"