EATON HMCP015E0A13 Motor Circuit Protector, 15A, 2A-2B Right Pigtail Rear, 45-150A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EJVModel: HMCP015E0A13
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 15A
Auxiliary Switch 2A-2B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"