EATON HLA3150T Classic Molded Case Circuit Breaker Trip Unit, L-Frame, Hla, Trip Unit | BH3DMQ
EATON HLA3150T Magnetic Mark 75 Molded Case Circuit Breaker Trip Unit
Item: BH3DMQModel: HLA3150T
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Trip Unit
Amps Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Trip Unit
Circuit Breaker Type Hla
Frame L
Height 5 2/5"
Interrupt Rating 65 KAIC at 240V AC, 35 KAIC at 600V AC
Length 8 3/5"
Number Of Poles 3
Trip Rating 750-1500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage Rating 600V AC