EATON HFDDC3225K C-F Frame Circuit Breaker, 225A, Three-Pole, Molded Case Switch | BH3CAH
EATON HFDDC3225K Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 225A, 42 kA Interrupt, 3P
Item: BH3CAHModel: HFDDC3225K
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Switch
Amps Rating 225A
Circuit Breaker Frame Type Molded Case Switch
Frame F
Height 4.13"
Interrupt Rating 42 KAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Type Molded Case Switch
Voltage Rating 600V AC/250V DC
Width 4.13"